Friday , 22 October 2021

META: DEMOKRACIA NË VEND ËSHTË NË NJË GJENDJE PROBLEMATIKE

Në një prononcim për mediat nga Korça, presidenti i Republikës, Ilir Meta, u shpreh se demokracia në vend është në një gjendje problematike.

Por, pas 25 prillit janë mundësitë për rivendosjen e plotë të demokracisë, për një demokraci funksionale dhe për një parlament funksional bëri me dije Meta.

Presidenti Meta shpreson që opozita të përmbushë përgjegjësitë e saj në parlament.

Ndër të tjera, Meta ka dhënë një koment pozitiv për Sali Berishën dhe nismën e tij për rikthim në PD, duke thënë se doktor Berisha sa më i vjetër aq më tërheqës dhe demokrat bëhet.

Lexoni dhe kete

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO PËRKTHEHET NË RRITJE TË ÇMIMEVE

Në një dalje për mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli sërish për …