META FLET PËRSËRI PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Në konferencën për mediat këtë të premte, kreu i shtetit Ilir Meta, u pyet nëse në zgjedhjet e 25 prillit do të miratoje partinë me më shumë mandate apo koalicionin me më shumë mandate.

Për këtë Meta tha se me rëndësi është që qytetarët të vendosin kë do zgjedhin e kë do ndëshkojnë, por proçesi të jetë transparent me integritet.

Sipas Metës, këto zgjedhje janë të rëndësishme për 100 vitet që vijnë, dhe kërkoi të mos ketë paragjykim të rezultateve të zgjedhjeve.

Meta paralajmëroi se krimi zgjedhor nuk do të tolerohet.

Lexoni dhe kete

DYSHIMET PËR NUMËRIMIN E VOTAVE

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, bëri me dije do të ketë këqyrje …