Thursday , 23 February 2023

META: ZGJEDHJET DO TË MBAHEN ME 27 SHKURT OSE ME 6 MARS

Me 27 shkurt ose me 6 mars do të mbahen zgjedhjet e pjesshme vendore në bashkitë ku nuk ka kryetarë. Një gjë e tillë u pohua nga vetë presidenti Ilir Meta, i cili i pyetur a ka marrë garanci nga PD për të hyrë në zgjedhje, u shpreh:

Qëllimi im ishte që brenda afateve ligjore të mbaheshin zgjedhjet, ndërsa mora garanci nga Balla që do hyjmë në zgjedhje shtoi Meta…

Kujtojmë se presidenti Meta ka deklaruar se pa kryetarë janë 6 bashki, konkretisht Vora, Dibra, Shkodra, Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi. Ndërkohë që KQZ thotë se nuk ka asnjë informacion se Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi janë pa kryetarë.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …