Thursday , 23 February 2023

NATA E NDËRRIMIT TË VITEVE, MANASTIRLIU: NJË DITË KU DUHET TË TREGOJMË KUJDES

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Spitali Universitar i Traumës ka deklaruar se për natën e ndërrimit të viteve dhe ditët në vazhdim janë marrë të gjitha masat që ekipet e shëndetësisë të jenë në gatishmëri të përforcuar për çdo emergjencë mjekësore.

Manastirliu tha se është një ditë ku duhet të tregojmë kujdes, pasi virusi është duke qarkulluar dhe varianti Omicron mbetet shqetësues.

Siç është bërë e ditur edhe më herët, në ditën e fundit të këtij viti nuk do të ketë kufizim të orarit në lëvizjen e qytetarëve.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …