NDERPRITET VAKSINIMI ANTI-COVID NE LEZHE

Këto janë pamjet e qendres së vaksinimit anti-covid në Lezhë këtë të hënë. Proçesi i vaksinimit është ndërprere, pasi sipas burimeve jo zyrtare mungojnë vaksinat.

Ndërkohë të shumtë ishin përsonat mbi 60-vjeç por dhe ketegori të tjera përfituese të cilët ishin njoftuar për tu vaksinuar këtë të hënë, por nuk arriten ta marrin këtë shërbim me pretendimin se ka ndodhur një problem.

Burime nga Njesia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Lezhë bëjnë me dije se proçesi i vaksinimit do të rinisë sërish gjatë ditës së martë, por pa dhënë asnjë shpjegim për ndërprerjen e proçesit.

Lexoni dhe kete

ISH PRESIDENTI NISHANI VIZITON MUZEUN “DEDË GJON LULI”

Me ftese te pasardhesve te heroit dhe atdhetarit te shquar Ded Gjon Lulit, komandit te …