Thursday , 23 February 2023

“NDIKOI NË VENDIMIN E KUSHTETUESES”, ALEANCA PËR TEATRIN PADIT SORECAN NË SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka depozituar në SPAK një kallëzim.

Pas akuzave të bëra publike, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit iu drejtua këtë të hënë SPAK, duke depozituar një kallëzim penal për ambasadorin e BE-së Luigi Soreca dhe kreun e bashkisë Erion Veliaj.

Aleanca e akuzon Sorecën për ndikim të paligjshëm në Gjykatën Kushtetuese.

Gjithashtu, Aleanca i ka kërkuar SPAK sekuestrimin e gjithë pamjeve filmike brenda dhe jashtë Gjykatës Kushtetuese dhe konfiskimin e bisedave telefonike të Sorecas dhe kryetarit të bashkisë Veliaj.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …