Thursday , 23 February 2023

NIKOLIN GURAKUQI I FTUAR NE FESTIVALIN LETRAR TE SHKODRES

Regjisori dhe shkrimtari i njohur Nikolin Gurakuqi ishte i ftuari i dyte ne edicionin e 10-te te Festivalit Letrar te Shkodres. Ne nje takim te organizuar ne bibloteken “Marin Barleti” te qytetit te Shkodres, ai foli per jeten dhe krijimtarine e tij. Por, gjate bisedes, Gurakuqi u ndal edhe te libri i tij i promovuar para disa kohesh, me titull “Skenaristi i qiellit te uzurpuar.” Nje liber i shkruar bashke me djalin e tij, Marsidin, qe tashme nuk jeton me.

Ne kete takim moren pjese figura te njohura te artit dhe letersise ne qytetin e Shkodres.

Lexoni dhe kete

FESTIVALI LULEBORË NË EDICIONIN E 6-të

Në moderimin e shkodranit të natyralizuar Enkel Demi dhe këngëtarës së mirënjohur shkodrane Rosela Gjylbegu …