Thursday , 23 February 2023

Nis moszbatimi i ligjit “Antiduhan”

Ligji antiduhan ka filluar t neglizohet dhe subjektet nuk po e zbatojn at me prpikmri, kt pohuar Shefi i Inspektoriatit t Higjens n Shkodr, Burim Gjyli.

I pyetur se cila sht arsyeja q nuk sht vendosur asnj gjob, ai prgjigjet se pasi kane marre informacionet ne momentin qe kane shkuar per te verifikuar, ato nuk i kane gjetur personat qe kane shkelur ligjin.

Ligji i ri antiduhan ka hyr ne fuqi me datn 23 Gusht. Sipas ktij ligji, sanksionohet do subjekt apo individ qe nuk paguan gjobn por deri m tani n qytetin e Shkodres gjobat mungojn.

Lexoni dhe kete

“LAND AND SAND ART FESTIVAL” NË VELIPOJË

“Land and sand Art Festival” është festivali i parë i skulpturave të artit në rërë. …