Thursday , 23 February 2023

OPERACION POLICOR ANTIKANABIS

Nga puna e efektivve t komisariatit t policis shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, u ushtrua kotroll i imtsishm territori n fshatin kir, n komunn pult, n shkodr. ku u gjeten : 1470 kubik bim narkotike canabis sativa, t mbjella n gota plastike. Kto bim u asgjesuan n vend me an t djegies ku nj pjes e tyre u mor n cilsin e provs materiale. Materialet i kaluan prokuroris s rrethit gjyqsor shkodr, pr vepren penale t kultivim i bimeve narkotike. Gjithashtu gjat dits s djeshme efektivt e komisariatit t policis shkodr, vazhduan kontrollin pr bim narkotike n fshatin mazrek, n shkodr, ku n vendin e quajtur hans u gjetn t mbjella : 157 rrnj bim narkotike.Bima dyshohet t jet e llojit kanabis sattiva, ku u asgjesua n vnd me an t djegies dhe nj pjes e tyre u mor n cilsin e provs materiale. Materialet i kaluan prokuroris s rrethit gjyqsor shkodr, pr vepren penale kultivim i bimve narkotikedhepo punohet pr identifikimin dhe kapjen e autorve.

Lexoni dhe kete

STARTOJNE KAMPIONATET PRANVERORE NE SHKODER

Këtë të mërkure kanë startuar lojërat e kampionateve pranverore. Lojëra që organizohen falë bashkëpunimit të …