Friday , 17 September 2021

PAULIN NDOJA: MERITËN MË TË MADHE TË SUKSESIT E KA TRAJNERI

Legjenda e portës shkodrane Paulin Ndoja duket shumë i lumtur që Vllaznia i la pas momentet e vështira të viteve të fundit dhe u rikthye tek fitimi i trofeve duke koleksionuar Kupën e 7-të të Shqipërisë.

Ai ka vlerësuar maksimalisht punën e trajnerit Thomas Brdariç, duke ia faturuar atij pjesën më të madhe të suksesit në sezonin e fundit…

Ish- portieri i njohur i Vllaznisë njëkohësisht ka folur edhe për të ardhmen duke u shprehur i bindur se tashmë seria e sukseseve do të vazhdojë për ekipin kuqeblu…

Paulin Ndoja ka fituar tre trofe me Vllazninë dhe është një emër i rëndësishëm i historisë së saj i cili i ka qëndruar gjithmonë afër kësaj skuadre dhe premton se do ta bëjë këtë gjë derisa të ketë frymë.

Lexoni dhe kete

BOKS/ VLLAZNIA SYNON TITULLIN E 24-të KAMPION

Do të nisë pasditen e së enjtes kampionati kombëtar i boksit për të rritur. Federata …