PD DHE LSI, MARRËVESHJE KOALICIONI PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

PD dhe LSI kanë nënshkruar këtë të hënë një marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e 25 prillit. Kjo marrëveshje përmban 13 pika, ku fokusi është nxjerrja e vendit nga kriza.

Udhëtimi ynë i përbashkët për të ndryshuar Shqipërinë fillon sot theksoi në fjalën e tij kryedemokrati Lulzim Basha.

Ndërsa Kryemadhi tha se LSI dhe PD janë bërë bashkë si një aleancë kundër dështimeve të qeverisë së Ramës.

Dy drejtuesit e dy forcave politike u bënë thirrje qytetarëve që të bashkohen sëbashku drejt kutive të votimit, me 25 prill.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, BILANCI PËR KRIMET ZGJEDHORE

Prokuroria e Përgjithshme përmes një deklarate me shkrim, ka reaguar në lidhje me krimet zgjedhore, …