Saturday , 4 February 2023

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes Partisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë për zgjedhjet vendore të 14 majit. Pas firmosjes së marrëveshjes, kreu i PD Sali Berisha e cilësoi një moment historik…

Edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, e cilësoi marrëveshje historike, duke shtuar se rikthejmë pluralizimin dhe bunkerbashkitë marrin fund…

PD dhe PL do të dalin me 1 kandidat në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Lexoni dhe kete

META: RAMA KA 10 VJET QË QEVERIS. NUK ËSHTË I PAAFTË, POR I PACIPË

Ish presidenti Ilir Meta mblodhi këtë të mërkurë Komitetin Organizativ të Partisë së Lirisë, teksa …