Thursday , 23 February 2023

Perfundon asfaltimi i rruges Kadukaj

Bashkia e Shkodres vijon investimet ne infrastructure ne rruget dytesore. Ndrhyrja e radhs e bashkis sht br n lagjen Vojo Kushi, rruga Kadukaj, ku me nj fond prej 5.5 milion leksh jan prmbyllur kanalizimet nntokesore, si dhe po hidhet asfalti.

Prej javsh bashkia e Shkodres ka nisur nj cikl inagurimesh t rrugve dytsore, t cilat ishin parashikuar pr ndrhyrje n buxhetin e ktij viti. Nisja e 2015-es dhe buxheti i ri pritet t parashikoj t tjera ndrhyrje, pasi shum rrug kan nevoja emergjente pr rikonstruksion.

Lexoni dhe kete

“LAND AND SAND ART FESTIVAL” NË VELIPOJË

“Land and sand Art Festival” është festivali i parë i skulpturave të artit në rërë. …