Thursday , 23 February 2023

PERPLASEN MOTORĒIKLETAT, 3 TE PLAGOSUR NE MES TYRE EDHE NJE RUMUNE

Njė tjetėr aksident i rėndė ka ndodhur nė qytetin e Shkodres por fatmirėsisht pa viktima  nė aksin Shkoder- Posttribė, pranė urės sė Bardhajve ndėrsa kanė mbetur tė plagosur 3 pėrsona nė mes tyre edhe njė shtetase rumune. Aksidenti ka ndodhur nė orėt e vona tė sė Hėnės kur pranė urės sė Bardhajve janė pėrplasur 2 motorcikleta. Sipasojė e pėrplasjes kanė mbetur tė plagosur Dede Pjetri 45 vjec, Nikolin Dakaj 27 vjec si dhe njė shtetase rumune 29 vjece me iniciale R. B.

Sipasoje e mungesės sė ndricimit dy motorcikletat qė lėviznin ne sense tė kundėrta janė pėrplasur njėra me tjetren, pasi ju ėshtė dhėnė ndihma e parė nga kalimtarėt e rastit dhe janė dėrguar nė urgjencėn e spitalit rajonal, policia e Shkodres ka bėrė arrestimin nė flagrancė tė 2 drejtuesve tė motorcikletave pėr “Shkelje e rregullave tė qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjetit nė mėnyrė tė parregullt”, 45 vjecarit Dedė Pjetri dhe 27- vjecarit Nikolin Dakaj.

Sipas policisė sė Shkodres Arrestimi I tyre u bė pasi shtetasi Dedė Zefi duke drejtuar mjetin motorrēikletė tip “Yamaha” me targė SH366B dhe i pa pajisur me leje drejtimi nė vendin e quajtur “Ura e Bardhajve” ėshtė pėrplasur me mjetin motorrēikletė tip “Yamaha” me targė BB31087 me drejtues shtetasin Nikolin Dakaj i cili ishte i pa pajisur me leje drejtimi pėrkatėse dhe me pasagjere R.B, 29 vjeē, shtetase Rumune. Si pasojė e kėsaj pėrplasje janė dėmtuar 2 drejtuesit e mjeteve si dhe pasagjerja tė cilėt ndodhen nė Spitalin Rajonal Shkodėr jashtė rrezikut pėr jetėn. Edhe pse I pėrfunduar para pak muajsh, nė aksin Shkoder- Postrribe mungon terėsisht ndricimi ashtu sic ndodh nė pjesėn me tė madhe tė akseve nacionale nė Shkoder, duke u kthyer nė njė rrezik serioz pėr aksidente.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR ā€œFIJETā€

Policia e Shtetit vijon me fazĆ«n e dytĆ« tĆ« planit operacional policor tĆ« koduar ā€œFijetā€. …