Thursday , 23 February 2023

Presidenti Nishani takon Ministren e Mbrojtjes s Italis

Presidenti i Republiks Bujar Nishani priti sot n nj takim Ministren e Mbrojtjes s Italis Roberta Pinotti.

N kt takim, kreu i shtetit shqiptar e konsideroi t shklqyer nivelin e marrdhnieve mes dy vendeve ndrsa vlersoi ndihmn q Italia i ka dhn vendit ton n fushn e mbrojtjes.

Biseda u ndal edhe n misionet ushtarake t prbashkta n kuadr t vendimeve t marra nga aleanca e NATO-s.

Presidenti Nishani dhe Ministrja italiane Pinotti diskutuan edhe situatn e shkaktuar nga kriza n Ukrain dhe luftn ndaj terrorizmit.

Lexoni dhe kete

“DUKAGJINI KËRKON RRUGËN”

Banorë dhe ish banorë të zonës së Dukagjinit kanë dalë këtë të hënë në një …