Thursday , 23 February 2023

PRESIDENTI TURK PËRURON 525 APARTAMENTET NË LAÇ

Ashtu siç ishte parashikuar, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka zhvilluar këtë të hënë një vizitë në Shqipëri. Ai ishte në Laç, ku u përuruan 525 apartamente, ku do të strehohen familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.

Vëllai vjen në ndihmë atëherë kur i vëllai ka nevojë, jo kur ai e thërret dhe gëzimi i Shqipërisë është gëzimi ynë, si edhe hidhërimi i Shqipërisë është edhe i yni – tha presidenti turk.

Ndërkohë, kryeministri Rama tha se Erdogan, fjalës vëllazëri i jep kuptim me vepra.

Me këtë rast, Bashkia e Kurbinit i ka akorduar titullin ‘Qytetar Nderi’ presidentit turk Erdogan, me motivacionin për solidaritetin në ditët më të vështira për Kurbinin dhe kontributin për rindërtimin.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …