Thursday , 23 February 2023

PROÇESI I DEZINFEKTIMIT TË GËSHTENJËS NË ZONËN E REÇIT

Për të tretin vit radhazi është kryer proçesi i dezinfektimit të gështenjës në zonën e Reçit në Malësi të Madhe. E pranishme në një takim me fermerët e zonës ishte edhe ministrja e bujqësisë, Frida Krifca.

Ajo e pranoi se dëmet kanë qenë të shumta nga paraziti që ka përfshirë këtë zonë, por theksoi se kjo luftë biologjike ka dhënë rezultatet e para, teksa do të shtrihet edhe në zona të tjera…

Ky proçes dezinfektimi është pritur mirë edhe nga fermerët e zonës.

Lexoni dhe kete

“LAND AND SAND ART FESTIVAL” NË VELIPOJË

“Land and sand Art Festival” është festivali i parë i skulpturave të artit në rërë. …