Thursday , 23 February 2023

PROTESTA E OPOZITES NE KOSOVE, ME FLAMUJ KUQEZI!

Ka nisur me flamuj komtar protesta e opozits n Prishtin. Mijra qytetar jan mbkedhur n shesh, n krye t t cilve jan tre kreret e partive opozitare, q n duar mbajn parulln Pr shtet me sovranitet

Ish-lideri i VV, tha se kjo do t jet pranver e rilindjes s demokracis.Ai tha se krkojn q pavarsia t jet e mbushur me sovranitet e zhvillim ekonomik, t eliminohet korrupsioni, duke filluar prej qeveris.Kurti tha se Zajednica ka vdekur, ka marr fund, e do t merr fund edhe kjo qeveri. Lidhur me mbajtjen e flamujve kombtar dhe jo atij shtetror, Kurti tha se populli e di m s miri cilin flamur ta mbaj.

Lideri i Lvizjes Vetvendosjes, Visar Ymeri, i cili po i prin protests s opozits, ka thn pr KTV-n se protesta e sotme sht sinjali i fundit pr qeverin q t jap dorheqje.

Protesta e sotme i drgon sinjalin qeveris dhe ktij regjimi polici se Kosova nuk do t lejoj t udhhiqet nga njerzit q kan shkelur kushtetutn dhe kan cenuar sovranitetin e Kosovs, ka thn Ymeri.

Lexoni dhe kete

NË MAL TË ZI “KRISJE” BRENDA SHUMICES

Është konstituar parlamenti i ri i Malit të Zi ku për herë të parë Millo …