Wednesday , 4 August 2021

PROTESTA E PUSHUESVE NË VELIPOJË, REAGON INFERMIERJA

Pas protestës së pushuesve nga Kosova në Velipojë ka reaguar edhe infermierja pranë qendrës shëndetësore në Velipojë, Vjollca Vocaj.

Në një prononcim për mediat, ajo tha se qendra shëndetësore do të jetë e hapur që nga kjo e dielë dhe nuk mungojnë medikamentet, ndërsa stafi është në gatishmëri.

Janë me mijëra pushues që frekuentojnë plazhin e Velipojës gjatë sezonit të verës, prandaj edhe shërbimet duhet të jenë në cilësinë e duhur.

Lexoni dhe kete

ISHP APEL NDAJ QYTETARËVE PËR VAKSINIMIN

Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik këshillojnë qytetarët që kanë mbi 6 muaj që e …