Thursday , 23 February 2023

PROTESTË PARA GJYKATËS SË SHKODRËS

Qytetarë dhe të afërm të ish shefit të rendit Saimir Rrustemi u mblodhën këtë të dielë para gjykatës së rrethit gjyqësor Shkodër për të protestuar për lirimin e tij.

Me pankarta në duar ku shkruhej: “Nderoni veten! Lironi shef Saimirin”, “Shkodra do shef Saimirin… Jo Kriminelët”, “Shef Saimiri, krenaria e policisë”, qytetarët besonin te pafajësia e Rrustemit.

13 punonjës policie, ish-efektivë, punonjës të administratës dolën këtë të dielë para Gjykatës së shkallës së parë në Shkodër për tu njohur me masën e sigurisë.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …