Wednesday , 4 August 2021

PUSHUESIT NGA KOSOVA NË VELIPOJË NË PROTESTË

Një pushues nga Kosova ka humbur jetën pasditën e së shtunës në plazhin e Velipojës.

Për këtë, pushues nga Kosova këtë të dielë kanë zhvilluar një protestë, ku i kanë bërë thirrje qeverisë dhe bashkisë për ndërhyrje dhe përmirësim të kushteve, pasi duhen vrojtues.

Ato theksojnë se në rastin e një dite më parë, ambulanca ka vonuar rreth 1 orë.

Sipas tyre, Velipoja është një nga zonat më të bukura në trojet shqiptare, por me mungesë të shërbimeve.

Lexoni dhe kete

ISHP APEL NDAJ QYTETARËVE PËR VAKSINIMIN

Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik këshillojnë qytetarët që kanë mbi 6 muaj që e …