Friday , 22 October 2021

RADOVANI: KASKADA E DRINIT U KEQMENAXHUA NGA KESH

Mėnyra e menaxhimit tė situatės nė kaskadėn e Drinit nga Koorporata Elektroenergjitike Shqiptare ėshtė e dėnueshme, deklarata ka ardhur nga prefekti i Qarkut Shkoder Paulin Radovani.

Sipas kėtij tė fundit ėshtė e patolerueshme qė tė mos shkarkohet nga HEC- et nė ditėt e fundit tė muajit Tetor dhe tė shkarkohet nė nivele tė mėdha gjatė 24 orėve tė fundit.

Burime nga HEC VAu Dejes, bėjnė tė ditur se shkarkimet llogariten nė 1700 m3/sek. Sipasojė e shkarkimeve gjatė orėve tė fundit situate paraqitet problematike nė zonėn e NėnShkodres, ndėrsa Harku Berdicės po pushtohet nga uji.

Lexoni dhe kete

ā€œTRANSPORTI URBAN NƋ SHKODƋR DREJT KAPITULLIMITā€

QĆ« nga data 8 gusht, kur u organizua protesta pĆ«r shĆ«rbimin e transportit urban, situata …