Radovani: Nese Shkodra permbytet, pergjegjesi e KESH- it

Nse Shkodra prmbytet fatura do t jet e hidrocentraleve, ka qn kjo deklarata e prefektit t qarkut Shkoder Paulin Radovani gjat inspektimit t hidrovoreve ne as dhe Velipoj, ndrsa ishte I shoqruar nga drejtues t shtabit t emergjencave civile, bordit t kullimit dhe komuns.

Nga ana tjetr prefekti Radovani theksoi se situata sht normale ndonse krkoi q kto 2 hidrovore t furnizohen pa ndrprerje me energji, pasi n t kundrt tokat bujqsore perreth mund t prmbyten nga reshjet e shiut.

Hidrovori i Velipojs punon me kapacitet t plot, ndrsa ai i asit me 3 pompa nga 5 q ka gjithsej.n qarkun e Shkodres me prjashtim t zonave malore q kan probleme nga reshjet e dbores dhe ndrprerjet e energjis, n pjesn tjetr t territorit nuk ka probleme me prmbytjet.

Lexoni dhe kete

ISH PRESIDENTI NISHANI VIZITON MUZEUN “DEDË GJON LULI”

Me ftese te pasardhesve te heroit dhe atdhetarit te shquar Ded Gjon Lulit, komandit te …