Thursday , 6 October 2022

RAMA I PËRGJIGJET AKUZAVE TË BASHËS

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit iu përgjigj akuzave të Lulzim Bashës. Rama tha se kemi të bëjmë me një krizë energjetike globale që ka prekur gjithë botën.

Ato 200 milionët nuk janë borxh, janë garanci për të mbrojtur familjet shqiptare shtoi Rama.

Kreu i qeverisë tha se po përballemi me një krizë të asaj natyre sa do të kemi të bëjmë me mungesën e ofertës në raport me kërkesën.

Lexoni dhe kete

HAPJA E NEGOCIATAVE, NGRIHET FLAMURI I BE PARA KRYEMINISTRISË

Në godinën e kryeministrisë është ngritur këtë të mërkurë flamuri i BE-së pas hapjes së …