Tuesday , 18 January 2022

Ranieri: Shkojme per fitore ne Fier!

Pas fitores me Flamurtarin javėn e kaluar, Vllaznia do tė kėrkojė njė tjetėr fitore, kėtė herė nė ndeshjen qė do tė luajė tė shtunėn nė Fier ndaj Apolonisė. Trajneri i saj Baldo Raineri, nė konferencėn e sotme pėr shtyp ka deklaruar se situata nė skuadėr javėn e  fundit ėshtė shumė e mirė dhe kjo ėshtė shumė e rėndėsishme pėr mbarėvajtjen e skuadrės nė tė ardhmen.

Sipas Raineri, ndeshjet me Apoloninė dhe Elbasanin, janė kampionati i vėrtetė pėr Vllazninė e pėr kėtė arsye, nė takimin e nesėrm me fierakėt nuk do ketė asnjė objektiv tjetėr pėrveē fitores.

Takimi Apolonia- Vllaznia do tė luhet ditėn e shtunė nė orėn 17.00 nė stadiumin “Loni Papuēiu” dhe ėshtė vlerėsuar maksimalisht edhe nga drejtuesir e klubit shkodran tė cilėt kanė ndėr mend tė vendosin njė tjetėr shpėrblim nė rast fitoreje tė kuqebluve.

Lexoni dhe kete

TAFILI: PRESIONI NƋ ANƋN E TIRANƋS, JO TƋ VLLAZNISƋ

Tirana- Vllaznia Ć«shtĆ« njĆ« sfidĆ« qĆ« pritet mĆ« shumĆ« interes nĆ« ShkodĆ«r sepse kemi tĆ« …