Thursday , 23 February 2023

RAPORTI I ASAMBLESË PARLAMENTARE TË KE, REAGON PD

Deputeti i zgjedhur i PD, Enkelejd Alibeaj, ka dalë nga selia blu për të komentuar raportin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës lidhur me zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Sipas Alibeajt u vërtetua që 25 prilli nuk kishte asnjë lidhje me demokracinë dhe se u konfirmuan akuzat e demokratëve për presion ndaj votuesve dhe vënien në funksion të shtetit të administratës publike.

Ai hodhi akuza edhe për KAS dhe Kolegjin Zgjedhor…

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …