Rebelohet Tom Doshi: PS te mbaje premtimet

Deputetin socialist, Tom Doshi po e zhgenjen mazhoranca qeverise e me saktesisht nje pjese e ministrave te majte. Tashme nepermjet shtypit te shkruar Deputeti socialist, Tom Doshi, ka mbshtetur kritikat e fundit ndaj qeveris nga ana e Ben Blushit. Ai thot se PS duhet t mbaj premtimet e dhn, pasi nuk sht n rrugn e duhur.Blushi ngre shqetsime reale.Populli po vuan dhe vendi ka nevoj pr politika zhvillimi dhe jo kafshat. Ekonomia nuk bhet me klientelizm dhe energji negative. Partia Socialiste duhet t mbaj premtimet ndaj popullit. Nuk jemi n rrugn e duhur, tha Doshi pr gazetn Sot.

E nderkohe n mbledhjen me dyer t mbyllura t grupit Parlamentar t Partis Socialiste q u zhvillua n selin e PS-s, msohet se deputeti ka krkuar thirrjen e nj takimi me kryeministrin pr t folur pr ministrat pa performanc. madje ka shprehur paknaqsin sepse ministrat nuk i ngren telefonin deputetve ndrsa kta t fundit prdorenvetm pr fushat elektorale. Ministrat nuk i hapin telefonin deputetve. ..Deputett prdoren vetm pr fushat elektorale. T krkohet largimi i ministrave q nuk kan performanc t mir msohet t ket krkuar deputeti Doshi n mbledhje, citojn burimet brenda grupit PS pr televizionin Rozafa. Vet Rama nuk ka qen i pranishm dhe mbledhja sht drejtuar nga kreu i grupit PS, Gramoz Rui.

Lexoni dhe kete

DYSHIMET PËR NUMËRIMIN E VOTAVE

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, bëri me dije do të ketë këqyrje …