Thursday , 23 February 2023

Reshjet e shirave, deme ne Mirdite!

Reshjet e fundit t shiut kan krijuar nj sr problemesh edhe n rrethin e Mirdits. Dmtimet m t mdha kan qen tek rrugt rurale ku n disa fshtra t ksaj zone jan br pothuajse t pakalueshme. Ky fakt sht br i ditur nga nnprefekti i Mirdits Kol Bardhoku, sipas t cilit pezullimi i puntorve q merren me mirbatjen e rrugve rurale nga Kshilli i Qarkut q prej tetorit t ktij viti ka sjell edhe kto problematika.Sipas tij ky shqetsim sht ngritur edhe n shtabin e emrgjencave n Lezh dhe krkohet nj zgjidhje e menjhesrhme, pasi n t kundrt shum rrug do t mbesin t bllokuara.

Sipas nn prefektit Bardhoku bashkpunimi me njesit vendore ka dhn nj impakt pozitiv n prballimin e situatve emergjente, dhe kjo sipas tij do t vajoj t jet prezente edhe n t ardhem.

Aktualisht ka nisur puna pr riparimin e aksve rrugore t dmtuara nga reshjet, por kjo sht nj ndrhyrje emergjente pasi pr ti dhn nj zgjidhje prfundimtare ksaj problemtike nuk ka fonde t majftueshme.

Lexoni dhe kete

PROGRAMI I BONUSIT TË RIJETËSIMIT NË SHKODËR

Shkodra ishte ndalesa e radhës e ministres së kulturës, Elva Margariti, për të folur për …