Tuesday , 16 August 2022

RIKTHEHET PAS 25 VITESH BASKETBOLLI NE LEZHE

Beselidhja ne basketboll per meshkuj do te rikthehet ne fushe pas 25 vitesh mungese. Ekipi lezhjane eshte grumbulluar per here te pare ne lezhe dhe do te drejtohet nga trajneri Klarent Dedaj.

Megjithese e dine mire forcen e kundershtareve, Dedaj thote se kane vetem nje objektiv, te shpallen kampione dhe te militojne vitin e ardhshem me më të miret.

Mbeshtetja qe ka dhene Bashkia e Lezhes per sportin ka nxitur edhe rikthimin e ketij sporti. Ne prezantimin e pare ishte edhe kryebashkiaku Pjerin Ndreu. Sipas tij, fokusi tek sporti do te vijoje te jete ne rritje dhe me vemendje per te ngjallur interesin edhe per basketbollin ne vecanti.

Pavarsisht se do te jene me nje ekip te ri, basketbollistet e Beselidhjes ndjehen mire qe ne Lezhe rikthehet basketbolli dhe jane te bindur per arritjen e objektivit qe eshte edhe kategoria superiore.

Beselidhja ne basketboll nuk do ti luaje ndeshjet e saj ne shtepi pershkak se i mungon pallati i sportit, por do te jete mysafire ne Durres.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA, STËRVITJE DISA DITORE NË POGRADEC

Vllaznia do të jetë pushim deri të martën. Trajneri Josa ka vendosur t’i lërë edhe …