Thursday , 23 February 2023

SALI BERISHA, TAKIM ME DEMOKRATËT NË RRËSHEN

Ish-kryeministri, Sali Berisha, akuzoi nga Rrësheni diplomaten amerikane Yuri Kim.

Duke cituar raportet negative të DASH për krimin e organizuar dhe korrupsionin, Berisha tha se asnjë prej tyre nuk është transkiptuar nga përfaqësuesja e qeverisë amerikane në Tiranë.

Por, Berisha i bëri të qartë Kim se shqiptarët janë inteligjentë.

Ndër të tjera, Berisha bëri me dije se do marrin pjesë në zgjedhjet në 6 bashkitë, ku kandidatët do i përcaktojnë qytetarët.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …