Thursday , 23 February 2023

SALI BERISHA THËRRET PROTESTË PARA SELISË SË PD

Situata në Partinë Demokratike vijon të jetë më e nxehtë se kurrë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thirrur protestë ditën e shtunë, me datë 8 janar, për të nxjerrë Lulzim Bashën nga selia e PD-së.

Protesta do të organizohet në ora 12:00, pikërisht para selisë së PD dhe në njoftimin e shpërndarë për mediat thuhet se protesta do të jetë kombëtare.

Ish-kryeministri Berisha dhe Komisioni për Rithemelimin e PD-së i kishin lënë afat deri në datën 5 janar Bashës që të lironte paqësisht zyrën e tij.

Lexoni dhe kete

PD DHE PL FIRMOSIN MARRËVESHJEN PËR ZGJEDHJET E 14 MAJIT

Ashtu siç u lajmërua një ditë më parë, këtë të enjte është zyrtarizuar marrëveshja mes …