Saturday , 4 February 2023

SALI BERISHA VIJON AKUZAT NDAJ EDI RAMËS

Kryetari i PD, Sali Berisha, ka vijuar me akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama pas samitit të Brukselit. Berisha tha se negociatat nuk u hapën, sepse nuk janë plotësuar kushtet dhe shkak kryesor nuk është Bullgaria.

Sipas Berishës, Rama shkoi në Bruksel jo si përfaqësues i Shqipërisë, por si vasal i Vuçiçit…

Duke folur për protestën e 7 korrikut, Berisha tha se do i ngre shqiptarët në këmbë, sepse kjo qeveri ka futur duart e zeza në xhepat e tyre.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBAN DËGJESËN E RADHËS NË NJËSINË RRETHINA

Taulant Shahmani dhe Valbona Doniku kane qene kandidatet e radhes qe kane prezantuar platformat e …