Tuesday , 26 October 2021

SEZONI I RI AKADEMIK DHE VAKSINIMI

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se është marrë vendimi për një plan në mënyrë që vaksinimi të vijojë në çdo universitet, fakultet apo konvikte në vend.

Manastirliu theksoi se fokusi i autoriteteve nuk do të largohet nga pedagogët dhe studentët.

Manastirliu foli edhe për vaksinimin e mësuesve, ku tha se më shumë se 60% e tyre janë të vaksinuar.

Edhe më herët, institucionet shëndetësore kanë bërë apel për vaksinim të pedagogëve dhe studentëve në prag të vitit të ri akademik.

Lexoni dhe kete

150-VJETORI I LINDJES SE FISHTES, SHTEPIA E POETIT E KYÇUR

150-vjetori i lindjes së At Gjergj Fishtës, e gjeti të mbyllur shtëpinë ku ka jetuar …