SHEMBET RRUGA, DY LAGJE RREZIKOJNE IZOLIMIN

Banoret e Ish-kampit dhe lagjes së re në zonen e Torovicës në Lezhë rrëzikojnë izolimin, si shkak i shembjes së rrugës.

Rruga ka pësuar gërryerjë në vëndin ku janë të vendosura dy tumbina pranë një kanali në formë ure dhe kalimi aty është mjaft i frikshem dhë i rrezikshëm.

Banoret thonë se kjo situatë vijon prej gati dy vitesh dhe asnjë masë nuk është marrë për ti dhënë zgjidhjë problematikës. Ata shprehen se nga bllokimi i tumbinavë po përballen dhe me përmbytje të vazhduëshme sa herë ka reshje shiu.

Banoret apelojnë për ndërhyrje, pasi në këtë situatë jeta e tyre eshte e rrezikuar sa herë kalojnë në këtë vënd.

Lexoni dhe kete

ISH PRESIDENTI NISHANI VIZITON MUZEUN “DEDË GJON LULI”

Me ftese te pasardhesve te heroit dhe atdhetarit te shquar Ded Gjon Lulit, komandit te …