Thursday , 23 February 2023

SHFAQET PR PUBLIKUN E SHKODRS DOKUMENTARI N EMR T PAFAJSIS˔

N emr t pafajsis n kt mnyre u titullua dokumentari i cili erdhi si nj bashkpunim i Departamentit t ish t prndjekurve politik brenda Partis Demokratike Shkodr, Departamentit t Rinis dhe Sporteve si dhe Formumit Rinor te Partis Demokratike. T ftuar ishin t rinjt e Shkodrs por edhe ish t perndjekur ku nj ndr to sht edhe Kandidatja e Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Kryetari i shoqats Zenel Drangu si dhe ish i prndjekuri Filip Guraziu than se e shkuara nuk duhet harruar.

M pas ka qen kandidatja pr bashkin Shkodr Voltana Ademi e cila tha se edhe pas 25 vitesh ne ndeshemi me nj rrezik shum t madh, ndrsa shembulli m konkret sht shitblerja e vots.

Dokumentari tregon se si njerzit jan vrar, pushkatuar dhe burgosur pa asnj faj. Nj histori e cila vendit ton i ka kushtuar mjaft dhimbje. Qllimi i dokumentarit ka qen rikujtimi q t rinjt duhet t ken ndaj historis.

Lexoni dhe kete

STARTOJNE KAMPIONATET PRANVERORE NE SHKODER

Këtë të mërkure kanë startuar lojërat e kampionateve pranverore. Lojëra që organizohen falë bashkëpunimit të …