Wednesday , 29 September 2021

SHKARKIMI I ADEMIT NGA DREJTIMI I SHOQATËS SË BASHKIVE, REAGON PD

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka reaguar përmes një deklarate për mediat lidhur me mbledhjen e zhvilluar një ditë më parë nga Shoqata e Bashkive.

Tabaku u shpreh se maxhoranca po synon tërheqjen nga padia në Gjykatën Kushtetuese për zgjedhjet lokale.

Në mbledhjen e djeshme, Shoqata e Bashkive zgjodhi Pjerin Ndreun në krye të saj, duke shkarkuar nga detyra Voltana Ademin.

Lexoni dhe kete

GJIKNURI: TË GATSHËM PËR ÇDO BISEDIM ME PD-n

Sekretari i ri i përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, ka deklaruar nga qyteti i Shkodrës …