Tuesday , 6 December 2022

SHKODËR, DIGJET NJË SHTËPI NË NJËSINË POSTRIBË

12 anëtarë të familjes Bushaj në fshatin Kullaj të njësisë Postribë në Bashkinë Shkodër kanë mbetur në qiell të hapur. Shtëpia dykatëshe në të cilën banonin u përfshi nga flakët e zjarrit. Personat që ndodheshin në shtëpi kanë arritur të shpëtojnë.

Zjarri ka rënë në një prej dhomave të shtëpisë dhe më pas ka marrë përmasa të mëdha, duke u përhapur në të gjitha dhomat. Tahir Bushaj, vëllai i dy kryefamiljarëve të shtëpisë, tregon se zjarri është shkaktuar nga luhatja e tensionit të energjisë elektrike.

Ndërkohë, ka një apel që ti vijnë në ndihmë familjes, pasi gjendja e tyre ekonomike është e vështirë…

Në vendngjarje mbërritën 4 automjete zjarrfikëse nga Shkodra, të cilët për më shumë se 2 orë u munduan të shuanin flakët e zjarrit.

Lexoni dhe kete

VAU I DEJËS, FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “NEUTRALIZIMI”

Shërbimet e Policisë Kriminale të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë të Vau …