Thursday , 23 February 2023

SHKODER, EKZEKUTOHET 50- VJEARI ME 10 PLUMBA

Debati pr motive t dobta ka shkaktuar nj vitktime n qytetin e Shkodres. Ded Xhaka 50 vjec sht ekzekutuar me 10 plumba pistolete ndrsa policia ka arrestuar 40 vjecarin Ilir Hoxha si autor t dyshuar t ktij krimi. Ngjarja e rnd ka ndodhur pran tregut t shumics n Shkoder rreth ors 08-00 t mengjesit t dites s diele. Sipas dshmitarve n vedngjarje viktima ka qn n treg kur sht ndeshur me 40 vjecarin dhe kan nisur t debatojn me njri tjetrin. N kt moment Hoxha ka nxjerr nga brezi pistoletn dhe ka qlluar n drejtim t tij me 10 plumba duke e ln t vdekur n vend. Ndrkoh n vendngjarje kan mbrritur forca t shumta policie t cilat kan nisur hetimet dhe kan marr n pyetje disa dshmitar n vendngjarje. Pas marrjes s dshmive ato kan identifikuar autorin Ilir Hoxhn ndrsa kan br t mundur edhe prangosjen e tij n banes. N momentin q sht arrestuar Hoxha nuk I ka br rezistenc efektivve blu por ka deklaruar se e vrau Xhakn pasi e kishte fyer rnd n sy t t gjithve. Burime nga grupi hetimor bjn t ditur se viktima dhe autori kishin punuar sbashku ndrsa 50 vjecari e kishte ndrprer punn me Hoxhn. N kt moment kishin nisur edhe debatet n mes tyre pasi kishin pretendime pr nj sasi leksh. Xhaka dhe Hoxha kishin debatuar njri me tjetrin sa her q u takonin, e ndrsa mengjesin e s dieles, debati ka degjeneruar deri n sharje, cka ka br q I riu t nxjerr pistoletn TT dhe t qlloj m 2 karitor ndaj 50 vjecarit duke e ln t vdekur n vend.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …