Shkoder- Lezhe, gjendet trupi i pajete i nje femre

Nj femer rreth t 50- ve sht gjetur e pajet n an t rrugs Shkoder- lezh pran kryqzimit t Kryebushatit. Fillimisht sht menduar si aksident ndrsa grupi hetimor I mbrritur menjher n vendngjarje nuk ka gjetur prova se viktima mund t ket humbur jetn sipasoj e aksidentit. Ky fakt sht bazuar edhe n deklaratat e patrulls s policis e cila ka qn disa metra m andej, t cilt kan theksuar se deri n orn 6 t mngjesit t s premtes n vendin ku sht gjetur viktima nuk ka patur asnj aksident, ndrsa dyshohet se gruaja t ket humbur jetn pas ktij ors 6 t mengjesit.

Nga ana tjetr sipas grupit hetimor n trupin e viktims jan gjetur shenja dmtimi kryesisht n kok si dhe n pjesn e qafes. Kjo gj ka br q trupi t drgohet n morgun e spitalit t Shkodres pr t br ekspertizn mjeko ligjore.

Burime nga policia prvec aksidentit po hetojn edhe pistn tjetr q trupi I viktims t jet hedhur n an t rrugs pasi t jet mbytur. Pista e grabitjes ka rn pasi sipas policis pran trupit t pajets jan gjetur edhe sendet e arit, dy unaza dhe nj varese. Ndrkoh hetimet vijojn.

Lexoni dhe kete

DETAJE TE REJA PER DHUNIMIN E 38-VJEÇARIT NE LEZHE

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me kanosjen dhe dhunimin e 38-vjeçarit Ylli Kacoli …