Thursday , 23 February 2023

Shkoder, policia identifikon autorin e plagosjes!

Nje 31 vjecar ka mbetur i plagosur mbremjen e se merkures ne qytetin e Shkodres. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 20. 25 minuta, tek rreth-rrotullimi i lagjes Rus. I plagosur eshte shtetasi Ylli Lisaj 31 vjec. Ai eshte qelluar 4 here me pistolete ne kembe, prane nje lokali ne unazen e qytetit dhe ka ecur per disa metra ne kembe deri tek rreth-rrotullimi, aty ku edhe nuk ka mundur te levize me pasi ka mbetur pa ndjenja.

Kane qene kalimtaret e rastit qe kane lajmeruar policine dhe autoambulancen, ku kjo e fundit ka bere transportimin per ne spital te 31 vjecarit. Ndrkaq Lisaj sht drguar n spital dhe nga t dhnat paraprake thuhet se ai ndodhet jasht rrezikut pr jet. Plumbat e kan prekur n kmb dhe mjekt kan realizuar nj ndrhyrje kirurgjikale pr pastrimin dhe mbylljen e plagve. Policia e cila ka mberritur ne vendngjarje ka nisur hetimet pwr zbardhjen e ngjarjes.

Nderkohe efektivet e policise pretendojne se kane identifikuar personin q qlloi disa her mbi 31 -vjearin dhe sht vn n krkim t tij. Sipas policise filloi proedimi penal dhe u b shpallja n krkim pr shtetasin Endri Mustafa, vje 24.

Sipas hetimeve paraprake dyshohet se Mustafa dhe i plagosuri njiheshin me njeri – tjetrin. Grupi hetimor nuk sht n gjendje q t sqaroj motivin e plagosjes s 31-vjearit, por po punon por dokumentimin e ngjarjes.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …