Thursday , 23 February 2023

“SHKODRA JAZZ FESTIVAL” RIKTHEHET NE SHKODER

“Shkodra Jazz Festival” rikthehet në qytetin e Shkodrës për të tretin vit rradhazi. Siç është bërë e ditur ky është edicioni i 9-të i këtij festivali ndërkombëtar të muzikës jazz, që zhvillohet në Shkodër që nga viti 2005 dhe që mbart me vete frymën e traditës së orkestrave të para të muzikës argëtuese perëndimore. Në lidhje me këtë festival, flet drejtori artistik Florian Jakaj, që thotë se është viti i dytë që zhvillohet Rock Academy.

Ndërkohë, në lidhje me këtë festival flasin edhe dy muzikantët e njohur.

“Shkodra Jazz Festival” do të organizohet në datat 27 gusht deri me 2 Shtator, falë bashkëpunimit të Bashkisë Shkodër dhe shoqatës kulturore “Rrok Jakaj”.

Lexoni dhe kete

FESTIVALI LULEBORË NË EDICIONIN E 6-të

Në moderimin e shkodranit të natyralizuar Enkel Demi dhe këngëtarës së mirënjohur shkodrane Rosela Gjylbegu …