Monday , 17 January 2022

SHQIPTARËT NË MAL TË ZI, FLET NIKOLLË CAMAJ

Nikollë Camaj, kryetari i lidhjes demokratike të shqiptarëve në Mal të Zi, u shpreh nga Shkodra se pozita e shqiptarëve nuk ka ndryshuar në Mal të Zi. Rruga jonë drejt Europës çalon theksoi Camaj.

Për Camaj, ‘Open Ballkan’ ngadalëson integrimin në Europë dhe bën një Serbi të fuqishme ekonomike.

Ndër të tjera, Camaj vlerësoi projektin për rrugën Shkodër – Ulqin.

Lexoni dhe kete

KOMISIONI I RITHEMELIMIT TË PD VIJON AKUZAT NDAJ BASHËS

Komisioni i Rithemelimit të PD me në krye Flamur Nokën ka shkuar këtë të mërkurë …