Friday , 17 September 2021

“SITUATA E RENDIT MË E MIRA NË 30 VITET E FUNDIT”

Nga kuvendi, ministri i brendshëm Sandër Lleshaj është shprehur se gjendja e rendit është më e mira në 30 vitet e fundit. Nuk ka asgjë urgjente për ta klasifikuar të tillë situatën e krimit në vend. Gjendja e situatës së krimit është në parametrat më të mira në historinë e ketij vendi theksoi Lleshaj.

Ndër të tjera, Lleshaj tha se në 2019 institucionet janë rrezikuar nga sulmet e dhunshme, ndërsa policia e shtetit ka vepruar me një strategji më pak të dhunshëm se sa protestues.

Lexoni dhe kete

SHKODËR, VJEDHJA NË DYQANIN NË FSHATIN DRISHT. ARRESTOHET NJË TJETËR SHTETAS

Në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, identifikimin dhe kapjen …