Thursday , 23 February 2023

SITUATE E QETE NE PEDIATRINE E LEZHES

Situata në pediatrinë e Spitalit rajonal të Lezhës paraqitet e qetë, por gjatë periudhes së dimrit pritet të ketë shtim të rasteve të fëmijeve të prekur nga virozat apo dhe COVID-19.

Ky fakt bëhet i ditur nga mjeku pediater Mark Marku sipas të cilit aktualisht numri i fëmijeve që paraqiten për ndihmë mjekësore përgjatë 24 oreve është 20 deri në 25.

Bluzat e bardha apelojnë për kujdes maksimal për tu mbrojtur nga virozat si dhe COVID-19, ndërsa vihet re interes majft i ulet i prindërve për vaksinimin anti-covid të fëmijeve.

Lexoni dhe kete

“LAND AND SAND ART FESTIVAL” NË VELIPOJË

“Land and sand Art Festival” është festivali i parë i skulpturave të artit në rërë. …