“SPITALI I RI I LAÇIT DO JETË GATI PAS 2 MUAJSH”

Spitali i ri i Laçit do të jetë gati për banorët e Kurbinit pas 2 muajsh.

Kështu bëri me dije Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila inspektoi punimet.

Ajo u shpreh se ky spital është modeli i spitaleve që duhet të ndërtohen në të gjitha bashkitë, teksa theksoi se ka kapacitete të bollshme.

Ky spital u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

Lexoni dhe kete

LUMI DRIN “MBULOHET” NGA PESHQ TE NGORDHUR

Kjo ishte pamja e Lumit Drin në Lezhë këtë të merkure. Peshq te ngordhur kanë …