STARTON EDICIONI I 4 “MIMI IDROMENO” NE ARTET PAMORE

Konkursi kombetar i arteve pamore “mimi Idromeno” ka arritur ne edicionin e 4 te tij. Punimet e 7 artistve t ekspozuara n galerin e arteve, u vlersuan nga nj juri profesioniste e prbr nga Adrian Paci, Ikbal Bushati dhe Corradao Gugliotta t cilt vlersuan me kt cmim artistin Lek Gjeloshi. Kryebashkiakia Voltana Ademi e quajti tejet modeste mbeshtetjen qe bashkia i jep ketij konkursi.

Artisti Adrian Paci ishte i kenaqur me punimet e artisteve te rinj teksa citoj se nuk mungojne talentet por ajo qe eshte e dobet eshte struktura ne art.

Punimet e prezantuara n kt konkurs do t qendrojn t ekspozuara deri n 20 nntor 2015 pr t gjith artdashesit shkodrane.

Lexoni dhe kete

“GISHTËZAT”, SHFAQJE PËR FËMIJË NË AMBIENT TË HAPUR

E kishin përgatitur shfaqjen që të jepet në teatrin “Migjeni”, një shfaqje për fëmijë, me …