SYTARI: E DHIMBSHME QE RINIA LARGOHET

Eshte e dhimbshme qe edhe sot pas 29 vitesh rinia shqiptare largohet. Po shfaqen veset me te liga ne historine e rraces njerzore, ka qene kjo deklarata e Myftiut te Shkodres Imam Muhamed Sytari me rastin e 29 vjetorit te hapjes se Xhamise se Plumbit dhe shpalljes se lirise ae besimit ne Shqiperi. Ai shton se drejtuesit e vendit mburrem me çeshtje qesharake ndersa mjerimi dhe skamja perhapen ne vend.

Ne duhet te bashkepunojme me shume duhet te ofrojme alternativa sepse nje vend pa alternative kthehet ne more e kjo per shkak te politikave te gabuara.

Imam Muhamed Sytari beri thirrje per bashkepunim dhe gjetjen e zgjidhjeve per kapercimin e situates ne te cilen ndodhet vendi.

Lexoni dhe kete

ISH PRESIDENTI NISHANI VIZITON MUZEUN “DEDË GJON LULI”

Me ftese te pasardhesve te heroit dhe atdhetarit te shquar Ded Gjon Lulit, komandit te …