Thursday , 23 February 2023

TĖ ENJTEN MIQĖSORJA VLLAZNIA- KAMZA NĖ “RESHIT RUSI”

Vllaznia siguron miqėsoren e saj tė pestė nė prag tė nisjes sė sezonit tė ri futbollistik. Pasditen e sė enjtes, ajo do tė presė nė fushėn sportive “Reshit Rusi” ekipin e Kamzės. Ky i fundit vėrtetė merr pjesė nė kategorinė e parė por me blerjet e bėra ditėt e fundit, duke marrė nė rradhėt e saj disa futbollistė cilėsorė edhe nga Superliga, ėshtė shndėrruar nė njė ekip pretendent pėr nė Superligė. Miqėsorja do tė nisė nė orėn 18.00 dhe pritet tė ndiqet me interes nga njė numėr i konsiderueshėm tifozėsh shkodranė tė cilėt pas dy blerjeve tė fundit tė bėra nga drejtuesit e klubit, ato tė Bicajt dhe Hoxhės, duken mė optimist pėr njė paraqitje ndryshe tė ekipit nė sezonin e ri. Kėta dy futbollistė pikėrisht nesėr do tė bėjnė edhe debutimin e tyre me fanellėn kuqeblu.

Me interes ėshtė tė shohim se si do t’i rreshtojė nė fushė trajneri Cungu kėta dy futbollistė, pasi nė pozicionet ku ata luajnė, ka jo pak konkurrencė. Miqėsorja me Kamzėn ėshtė e pesta qė Vllaznia do tė luajė gjatė kėsaj periudhe. Ajo ka arritur deri mė tani tė fitojė tre prej tyre dhe ka barazuar tjetrėn, pikėrisht tė vetmen e luajtur deri mė tani nė Shkodėr, atė ndaj Deēiē tė Tuzit me rezultatin 0-0. Kėto miqėsore do t’i shėrbejnė jo pak stafit teknik pėr tė parė gjendjen e skuadrės.

Kujtojmė kėtu qė ditėn e dielė ėshtė planifikuar udhėtimi i Vllaznisė drejt qytetit Berane tė Malit tė Zi, aty ku do tė qėndrojnė rreth tre javė pėr tė zhvilluar fazėn mė intensive tė pėrgatitjeve pėr sezonin e ri futbollistik. Gjatė qėndrimit atje, do tė ketė edhe 3-4 ndeshje tė tjera qė do tė konfigurojnė plotėsisht skuadrėn nė prag tė ndeshjes sė parė tė kampionatit.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NƋ BASKETBOLL RIKTHEHET TEK HUMBJA

Pas fitores ndaj Tiranes, Vllaznia ne basketboll per meshkuj eshte rikthyer tek humbjet. Pavaresisht perpjekjeve, …