Wednesday , 29 June 2022

TE PREMTEN GJYSMEFINALJA VLLAZNIA- KAMZA BASKET

T premten n Shkodr do t luhet ndeshja e par gjysmfinale e kampionatit kombtar t basketbollit pr meshkuj n mes Vllaznis dhe Kamza Basket. Ekipi kuqeblu natyrisht q do t tentoj t marr fitoren dhe njri nga titullart e tij, pikrisht Gjon Ndoja, n nj intervist pr televizionin Rozafa ka br t ditur se jan prgatitur pr ta kaluar me sukses kt ndeshje dhe pr t kaluar n finale t ktij kompeticioni.

Ndeshja Vllaznia- Kamza Basket do t zhvillohet ditn e premte n orn 19.00 n pallatin e sportit Qazim Dervishi dhe pr t kaluar n finale, duhet q ekipi shkodran t fitoj dy nga tre ndeshjet e planifikuar nga Federata.

Djemt e trajnerit Gjeaj duken t motivuar pr ta kaluar me sukses kt kundrshtar.

Lexoni dhe kete

VULAJ: VLLAZNIA KLUB HISTORIK, JAP MË TË MIRËN PËR TË

Kristijan Vulaj konsiderohet si blerja më e rëndësishme e Vllaznisë në merkaton e kësaj vere. …