Friday , 3 February 2023

TË PREMTËN, NDESHJA E KTHIMIT E KUPËS, VLLAZNIA-BYLIS

Vllaznia luan të premtën në ora 13:00 në “Loro Boriçi” ndeshjen e kthimit për Kupën e Shqipërisë ndaj Bylisit. Në prag të kësaj ndeshje, trajneri Mirel Josa tha se nuk duhet ta kemi mendjen te rezultati i ndeshjes së parë të fituar 0 – 2 nga kuqeblutë.

Gjithashtu, Josa foli edhe për përbërjen e skuadrës dhe dëmtimet, ku theksoi se Aralicën nuk e llogarit më…

Ndërsa, Esat Mala, tha se kundërshtari nuk duhet nënvlerësuar dhe duhet të luftojmë fort…

Në rast kualifikimi, Vllaznia do të gjejë në çerekfinale fituesin e çiftit Korabi – Partizani.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FITON 0 – 1 NË KUKËS DHE NGJITET NË VENDIN E 3-të

Vllaznia është rikthyer te fitorja në kampionat, teksa ka fituar në transfertë përballë Kukësit. 1 …